An. Bal 16th, 2024

Sakartvelas – viena iš seniausių pasaulio šalių. Šiame Kaukazo kalnų krašte yra gausybė kultūros paveldo paminklų ir istorinių objektų bei unikalių vietų. Nepaisant gana sudėtingos šalies istorijos, Sakartvelas išsaugojo savo unikalią kalbą ir rašymo sistemą, architektūrinį, muzikos meną bei gastronomines ir vyndarystės tradicijas. Kelionės į Sakartvelą yra puiki galimybė pajausti autentišką šalies dvasią ir savo akimis pamatyti unikalius istorinio paveldo turtus.

Sakartvelas – vyno šalis

Sakartvele yra daug rašytinių šaltinių ir archeologinių įrodymų, kurie byloja apie neeilinę šalies ir vyno atsiradimo istoriją. Seniausi pasaulyje vyno pėdsakai buvo aptikti Sakartvele. Vyną kartvelai pradėjo gaminti prieš 8000 metų. Sakartvelas garsėja yra Qvevri vyno gamyba: tradiciniai dideli moliniai puodai naudojami fermentacijai. Ši tradicija pradėta dar  VI-V tūkstantmetyje prieš Kristų. UNESCO įtraukė šį vyno gamybos būdą į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Kelionės po Sakartvelą siūlo unikalią galimybę aplankyti tradicinius šalies vyno regionus. Šalies svečiai lankosi vietinėse vyno gamyklose, kuriose vynas gaminamas pagal tūkstantmečių senumo tradicinę kartvelų technologiją. Kelionės Sakartvele metu keliautojai turi nuostabią galimybę sužinoti apie įvairius vyno gaminimo būdus ir paragauti daugelio vietinių vynų ir patiekalų.

Sakartvelo architektūrinis paveldas

Sakartvelo šalies vystymosi istorija buvo kupina iššūkių, tačiau šaliai pavyko išsaugoti labai daug svarbių istorinių objektų. Kelionės Sakartvele metu turistai gali susipažinti su šalies architektūros įvairove: nuo senovinių akmeninių bokštų ir vienuolynų iki viduramžių tvirtovių ir tradicinių namų. Paminklai, bažnyčios, vienuolynai, tvirtovės – juos galima pamatyti daugumoje šalies vietovių, beveik kiekviename šalies kaime, kalne ar slėnyje. Šis autentiškas istorinis paveldas demonstruoja Sakartvelo kultūros turtingumą. Pažintinės kelionės Sakartvele metu galima pamatyti įvairius paminklus ir skulptūras, kurios puošia kraštovaizdį. Kiekvienas kultūrinis, architektūrinis objektas turi savo unikalią istoriją ir reikšmę. Pažintinės kelionės Sakartvele metu galima aplankyti šimtus viduramžių vienuolynų. Pavyzdžiui, Vardzia ir David Garedži yra du autentiški urvų vienuolynai, kurie išliko iki šių dienų. Kelionės į Sakartvelą – nauji atradimai ir prisilietimas prie unikalios šalies istorijos.

Sakartvelo folkloras

Kelionės į Sakartvelą neatsiejamos nuo kartveliškų dainų ir šokių. Kiekvienas šalies regionas turi savo skambesį, tačiau visus vienija vienas dalykas – struktūrinė polifonija. Sakartvelo polifonija įtraukta į UNESCO nematerialųjį žmonijos paveldą. Kitas Sakartvelo kultūros lobis – šokis. Tautiniuose kartvelų šokiuose pasakojama apie tikėjimą, meilę, karą ir kitus šaliai svarbius dalykus.

Pažintinės kelionės Sakartvele yra autentiška patirtis. Įvairiapusė Sakartvelo kultūra vystėsi tūkstantmečius. Kelionės į Sakartvelą turistus stebina ne tik autentišku paveldu, bet ir ypatingu vietinių svetingumu. Patirkite Sakartvelo žavesį ir grožį bei atraskite šalies kultūrines ir istorines lankytinas vietas!