An. Bal 16th, 2024
https://unsplash.com/photos/people-playing-violin-inside-dim-room-slbOcNlWNHA

Muzika yra toks meno žanras, kurį mėgsta visi žmonės. Kas svarbiausia, norint gėrėtis gera muzika nėra būtina mokėti ją sukūrusio žmogaus kalbą, nes ji vienodai perduoda tą ugnį ir gyvąjį vandenį pačių skirtingiausių tautų žmonėms. Apie Lietuvoje vykstančius muzikinius spektaklius daug informacijos skelbia interneto platforma: https://pickvibe.lt/lt.

Kokiu miuziklu Kauno valstybinis muzikinis teatras 2024 metų pradžioje pradžiugins savo lankytojus?

Kauno valstybinis muzikinis teatras ištikimuosius savo lankytojus kviečia į miuziklo „Mozart“, kurį režisavo Viktorija Streiča, premjerą. Šis kūrinys pasakoja apie tuos laikus, kai Mocartas kaip menininkas buvo dusinamas Zalcburgo dvaro tradicijų, kurios jį vertė pasijusti tarsi aukštuomenės liokajumi.

Genialusis kompozitorius norėjo vienu metu mėgautis dviem dalykais – kūrybine laisve ir tuo pačiu metu, kaip ir dauguma jaunų žmonių, atsiduoti bakchanalijoms, gyvenimo linksmybėms ir meilės aistroms.

Tuo tarpu jo gerbėjai norėjo jį matyti tik genijumi, kuris lyg išprotėjęs nepaliaujamai kuria muziką ir nieku kitu daugiau neužsiima. Miuzikle šis Vienos klasikas pristatomas ne vien kaip genijus, bet ir kaip kiekvienas normalus žmogus, kuriam nėra svetimos ir ydos, žmogiški paklydimai.

Į kokią poetišką operą panevėžiečius kviečia šio miesto muzikinis teatras?

Panevėžio muzikinis teatras kviečia į premjerinę operą – poemą „Strazdas – žalias paukštis“, kuriai libretą parašė aukštos prabos poetas Sigitas Geda, o muziką sukūrė ypatingo talento kompozitorius Bronius Kutavičius. Šį sceninį kūrinį režisavo Jonas Vaitkus. Pagrindinis operos-poemos personažas – Žmogus Paukštis, sukurtas pagal tautos dainiaus Antano Strazdo paveikslą.

Šiame muzikiniame teatriniame stebukle įvairiomis sceninės raiškos priemonėmis, folkloro intarpais ir tradicinėmis giesmėmis pasakojama apie vyro ir moters keliavimą link vienas kito, apie ribas, skiriančias žmogų ir gamtą, apie pačią Būties esmę.

Į kokį pasaulį Klaipėdos muzikinis teatras kviečia nukeliauti vaikus?

Klaipėdos muzikinis teatras jaunuosius klaipėdiečius ir pamario gyventojus kviečia pažiūrėti vienos dalies šokio spektaklį „Tikrų dinozaurų istorija“. Jis vaikams atvers Visatos karalystės duris, kurioje viskas įmanoma – stebėti Saulės sistemos planetų sukimosi ratą, iš arčiau susipažinti su dinozaurais ir netikėto jų išnykimo paslaptimi. Veiksme dalyvauja penki šaunūs dinozaurai ir paslaptinga būtybė, su kuria jie užmezga ryšį.