Pr. Lie 15th, 2024

Apie šį prabangų miestą galima pasakyti iš tiesų daug. Artimuosiuose rytuose stūksantis deimantas stebina savo greitu augimu, daugybe galimybių verslui bei atrodytų nepalankia, tačiau stipriai prisijaukinta gamta. Vienas iš pagrindinių pramonės ir verslo centrų Artimuosiuose Rytuose, siūlo daug, tiek keliaujantiems, tiek ir tiems, kurie ten pasiryžta pradėti savo verslą. Vietinių gyventojų sukurta palanki aplinka, mokesčių lengvatos, inovatyvumas ir aukštas gyvenimo lygis pritraukia lankytojus ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš viso pasaulio. Nemažai lietuvių ten taip pat bando savo laimę ir nemažai kas palieka tik teigiamus atsiliepimus. Ta proga pakalbiname vieną iš jų.

Kaip sako Mantvydas Matthew Narusevičius, Dubajus yra visų Artimųjų Rytų regiono lyderis, kuris pritraukia daugybę skirtingų verslo sektorių atstovų iš viso pasaulio ir suteikia rimtas galimybes jų plėtrai. Naujų partnerių paieškos čia nuolatos duoda vaisių, tačiau nereikia galvoti, jog visk Dubajaus gyventojai duoda be jokių pastangų. Tie, kas stengiasi ir dirba, pasiekia labai daug, o tie, kurie nori lengvai kažką gauti, praktiškai lieka it musę kandę. Miesto aplinka yra patraukli verslininkams dėl įvairiausių priežasčių, kurių pagrindinęs yra turizmas, finansai, logistika, nekilnojamas turtas, technologijos ir sveikatos priežiūra.

Dubajus yra vienas iš pasaulinių lyderių turizmo srityje, turintis daugybę prabangių viešbučių, lankytinų objektų ir vietų, kuriose galima pailsėti, skaičių, kurie pritraukia turistus iš viso pasaulio. Nepaisant to, jog šį miestą daugelis traktuoja, kaip kelionių ir poilsio vietą, tai yra vienas iš didžiausių finansų centrų Azijoje, kuris teikia įvairiausias finansines paslaugas, įskaitant investicijas, bankininkystę bei draudimą. Kita šios sekmės priežastis, kaip teigia Mantvydas Matthew Narusevičius yra ta, jog čia įskūrę milžiniški logistikos centrai, su didžiuliais jūrų ir oro uostas, kas akivaizdu, kad skatina prekybą tarp skirtingų regionų.

Visas šis augimas taip pat skatina nekilnojamojo turto sektoriaus augimą. Statybos, parduodami ištisi kvartalai bei butai reiškia, kad susidariusią paklausą yra bandoma patenkinti. Todėl pastaraisiais metais Dubajus tapo reikšmingu nekilnojamojo turto centru, kuriame kuriami modernūs pastatai ir prabangūs gyvenamieji rajonai. Kadangi, viskas auga taip greitai, reikia paieškoti daugiau priežasčių, kodėl tai vyksta ir kita priežastis yra stiprus naujausių technologijų bei inovacijų sektorius. Dubajus aktyviai skatina inovacijas ir technologijų diegimą įvairiose srityse, įskaitant informacines technologijas, sveikatos priežiūrą ir inžineriją. Tęsiant apie sveikatos priežiūrą, tai akivaizdu, kad čia yra investuojami dižiuliai pinigai į šį sektorių bei visą infrastruktūrą, mokslinius tyrimus ir taip toliau. Galbūt taip yra dėl to, jog šis miestas siekia tapti viso regiono lyderiu sveikatos priežiūros sferoje.

Mantvydas Matthew Narusevičius sako, jog visos šios pagrindinės sritys yra labai perspektyvios ir labai padeda verslo plėtrai Dubajuje. Visa tai gali būti naudinga tiems, kurie ieško naujų verslo galimybių ir investicijų šiame regione.

Visos išvardintos verslo sritys Dubajuje nėra tik perspektyvios dėl savo dydžio ir augimo greičio, bet ir dėl palankios aplinkos bei siūlomų įvairių privalumų, tokių, kaip lengvatos įmonės pradžioje, tarptautinis dėmesys, aukštos kokybės infrastruktūra ir naujausių technologijų naudojimas. Tai skatina verslo plėtrą ir pritraukia įvairių verslo sričių specialistus, siekiančius pasinaudoti šiomis galimybėmis. Įvairūs sektoriai Dubajuje rodo potencialą kurti stiprias verslo sąsajas ne tik regioniniu, bet ir tarptautiniu lygiu bei plėtoti inovatyvias ir konkurencingas įmones.