Pn. Geg 24th, 2024

https://www.pexels.com/photo/crowd-in-front-of-people-playing-musical-instrument-during-nighttime-196652/

Lietuva drąsiai gali pasigirti joje rengiamų labai populiarių festivalių gausa. Populiariausi iš jų – tai „Bliuzo naktys“, „Gatvės muzikos diena“, „Midsummer Vilnius“, „Mėnuo Juodaragis“, „Žagarės vyšnių“ ir Tomo Mano festivaliai. Apie visus Lietuvoje vykstančius festivalius – populiariausius ir mažiau žinomus informacija yra skelbiama interneto svetainėje: https://pickvibe.lt/lt/festivals.

Kokiame festivalyje galima paragauti „Bliuzasriubės“?

„Bliuzasriubės“, kuri verdama iš Lūksto ežere pagautos žuvies, galima paragauti Žemaitijoje ties Varniais. Prie šio ežero jau nuo 1993 metų vasaromis suvažiuoja bliuzo muzikos mėgėjai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš daugelio užsienio valstybių. Jie apsigyvena didžiuliame palapinių miestelyje. Greta muzikos festivalio lankytojų laukia įvairios sportinės varžybos.

Festivalio magija pasireiškia tuo, kad jame noriai dalyvauja ne tik jaunimas, bet ir brandaus amžiaus sulaukęs „senimas“. Visus juos į šią šventę lyg bites prie medaus privilioja abejingų nepaliekantis bliuzo muzikos žavesys ir vingrumas.

Koks dar Žemaitijos festivalis pritraukia minias smalsuolių?

Žemaitijoje vasaros viduryje vyksta dar vienas lankytojų simpatijos nusipelnęs festivalis. Tai garsusis Žagarės vyšnių festivalis. Jis kasmet vyksta per trečiąjį Liepos mėnesio savaitgalį. Šio festivalio metu miestelis lūžta nuo svečių ir muzikos gausos. Ypač visus žavi tradicinė kaliausių paroda, kuri yra neatsiejama šio festivalio dalis.

Kas žaviausia, be daugybės nepakartojamų įspūdžių ir eklektiškos renginių kompleksinės programos didelis privalumas yra tas, kad festivalyje vykstančius populiarių šalies atlikėjų koncertus galima stebėti nemokamai. Ne tik koncertai, bet ir plati sportinių varžybų programa kasmet į Žagarę pritraukia minias šio festivalio mėgėjų iš Lietuvos ir kaimynystėje esančios Latvijos, kurios siena nuo Žagarės yra vos už kelių kilometrų.

Koks festivalis Lietuvoje domina rimtųjų menų atstovus?

Tiems, kuriems prie širdies arčiau rimtojo meno žanrai, yra skirtas tarptautinis Tomo Mano festivalis, kuris 2024 metais Nidoje vyks liepos 13-20 dienomis. Šiuometinio festivalio tema „Kultūros kraštovaizdžiai. Viršūnės“.

Festivalio lankytojų lauks rimtosios muzikos koncertai, dailės parodos, literatūrinės popietės, profesionalių Lietuvos ir užsienio kino režisierių filmų peržiūros. Visi festivalio renginiai, kaip įprasta, vyks lietuvių ir vokiečių kalbomis.